Cem KEÇE - ANKARA
Cem KEÇE - İSTANBUL

Kefaret
Erkeğin Cinsel Yaşamı
Mutlu Yaşam Kılavuzu
Psikoterapistin El Kitabı
Aldatma ve Sadakatsizlik
Kadınca
Terapide Bir Gün
Aforizmalar
Erkekçe
Senden Nefret Ediyorum Ne Olur Beni Terk Etme
Boşalma, Orgazm ve Cinsel Doyum
Kadim Aşk Öğretileri
Mühürlü Beden
Yatak Efsaneleri
Sevemez Kimse Beni Benim Sevdiğim Kadar
10 Adımda Erken Boşalma Tedavisi
Çaresiz Değilsiniz Çare Sizsiniz
İktidarsızlık
Cinselliğin Dayanılmaz Ağırlığı
Vajinismus'un Üstesinden Gelmek
Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek
En İyi Terapistim Ben
10 Adımda Vajinismus Tedavisi

Erken Boşalma - Kristal Bakış Tekniği

Erken Boşalma - Kristal Bakış Tekniği


Erken Boşalma Tedavisi, Kristal Bakış Tekniği ile tedavi

Cem KEÇE'ye Soru Sor

Çoğunlukla Erickson tarafından kullanılmıştır. Hastaların problemlerinin gelecek çözümlerine ilişkin başarıyı imgelemeleri için kullanmaktadır. Özellikle amnezi aşamasına gelebilen hastalar için çok etkili olmaktadır. Kristal bakışa alternatif olarak, hasta kendisini bir sahnede hayal edebilir veya bir film karesinde veya televizyonda hayal edebilir. Bu teknik genellikle performans bozukluğu olan hastalara uygulanabilmektedir. Ideomotor sinyaller, hastanın görüntülerini ve süreci takip etmek adına mutlaka alınmalıdır.

“Şimdi senden kendini kristal bir topa bakarken hayal etmeni istiyorum. Kristal küreye bakmaya devam et ve iyice odaklan ve birazdan içerisinde bazı imajların belirmeye başlayacağını göreceksin. Gördüğün her şeyi tanımlayabileceksin, olduğu gibi ve ben de zaman zaman onlar göründüklerinde onları yönlendirmeye yetkili olacağım. Şimdi zihninde kristal küreyi canlandırabilirsin, hazır olduğu zaman ve imgeler canlandığı zaman onları tanımlayabilirsin. Şimdi sen bu kristal küreye bakmaya devam ederken, yavaş yavaş içerisinde bazı imgeleri görmeye başlayacaksın içerisinde bir süre önceki sen ve çok iyi seks yaparken gözükeceksin.

Senden görüntüyü tarif etmeni istemeyeceğim ama sen bakmaya devam ederken senin ve eşinin tamamen tatmin olduğunu görebileceksin. Ve şimdi bu gerçekleşirken görüntü kararıyor ve kristal küre de kararıyor. Ve sen bu deneyimi hatırlayamıyor olmana rağmen karşı konulmaz bir şekilde başarıya doğru gittiğinin farkında oluyorsun ve gelecekteki cinsel deneyimlerinin aynı kristal kürede görmüş olduğun kadar iyi olacağını biliyorsun.” (Belirli detayların deneyimi için bir amnesia önerilebilir böylelikle görsel imgelem ve gerçek deneyim arasında olgulara dayanan çelişkiler süreçteki olumlu beklentileri etkisiz hale getirmez.)


Etiketler


Yorumlar