Cem KEÇE - ANKARA
Cem KEÇE - İSTANBUL

Normal bir kızlık zarı açılırken ağrı ve acı yapmaz, kanamaz, yırtılmaz, delinmez, patlamaz. Çünkü?

Normal bir kızlık zarı açılırken ağrı ve acı yapmaz, kanamaz, yırtılmaz, delinmez, patlamaz. Çünkü?


Bu yazının ana hedefi Türk insanının ve daha sonrada dünyadaki tüm insanların duymak istediklerini söylemek ve bilinçdışı beklentilerinde değişiklik yapabilmektir. Çünkü bir kadın için ilk cinsel ilişki deneyimi çok önemlidir. “Anatomik bir bariyer olarak görülen kızlık zarının aşılma zorunluluğu nedeniyle kanama ve beraberinde ağrının yaşandığı” iddiası klasik ve kabul görmüş bilginin sıklıkla altını çizdiği bir durumdur. Ama yalandır, yanlıştır, eksiktir. Yıllarca insanlar korkutulmuş ve aldatılmışlardır. Ayrıca korku fenomenine sokulan binlerce çift; hazırlıksız ve uygun olmayan koşullarda ilk deneyimleri yaşamak ve kalıcı psikolojik etkilerle bir ömür mücadele etmek zorunda bırakılmışlardır.

Cem KEÇE'ye Soru Sor

Meslek hayatımda gördüğüm ve başarıyla tedavi ettiğim yüzlerce vajinismus çiftlerinden şunu öğrendim: “Normal yapıdaki kızlık zarı ideal şartlar altında ilk cinsel ilişki deneyiminde ve sonrasında; kanamaz, yırtılmaz, delinmez, patlamaz, ağrı ve acı yapmaz.” Şimdiye kadar hiçbir hastam ilk cinsel tecrübesinden sonra kanama tarif etmedi. Çoğunun cinsel terapi öncesi normal anatomik muayeneleri yapılmış, sağlam ve normal bir kızlık zarına sahip oldukları jinekolog raporlarıyla onaylanmıştı. İlk yıllarda dikkatimi çekmeyen bu durum hastalarımdan aldığım geri bildirimler sonucunda beni oldukça şaşırtmış ve hayretler içinde bırakmıştı. Çünkü hastalarım gibi ben de ilk cinsel tecrübede kanamanın olacağı beklentisi içindeydim, böyle öğretilmişti ve kafamıza kazınmıştı. Kralın çıplak olduğunu fark etmem uzun sürmedi. Bu gerçeği araştırmaya başladım ve bilim çevrelerinde çok tartışılacak olan iddiamın arkasını dolduracak verileri bir araya getirdim. İddiamı aşağıdaki bilimsel yaklaşımlarla destekledim, tecrübe ettim ve yüzlerce vakada doğruladım.

Bunlar;
 
 
Kızlık zarı çok ince ve esnek bir mukoza parçası yapısındadır. Erkeğin yumuşak davrandığı ve zorlayıcı hareketlerden kaçındığı, kadının ön sevişmeyle yeterli ıslanmayı sağlandığı ve kendini tümüyle hazır hissettiği durumlarda normal olan kızlık zarında hafif bir açılma olur. Bu esnada ağrı ve acı hissedilmez, kanama da olmaz. Ancak cinsel ilişkiden alınan hazzın ön planda olmadığı bir durumda, kasılma ve sulanma azlığına bağlı, ağrı uyaranının beynin üst merkezlerinde bilinçli olarak algılanma ve sonradan hoş olmayan bir anı olarak hatırlanma olasılığı yüksektir.

Etiketler


Yorumlar