Cem KEÇE - ANKARA
Cem KEÇE - İSTANBUL

Kefaret
Erkeğin Cinsel Yaşamı
Mutlu Yaşam Kılavuzu
Psikoterapistin El Kitabı
Aldatma ve Sadakatsizlik
Kadınca
Terapide Bir Gün
Aforizmalar
Erkekçe
Senden Nefret Ediyorum Ne Olur Beni Terk Etme
Boşalma, Orgazm ve Cinsel Doyum
Kadim Aşk Öğretileri
Mühürlü Beden
Yatak Efsaneleri
Sevemez Kimse Beni Benim Sevdiğim Kadar
10 Adımda Erken Boşalma Tedavisi
Çaresiz Değilsiniz Çare Sizsiniz
İktidarsızlık
Cinselliğin Dayanılmaz Ağırlığı
Vajinismus'un Üstesinden Gelmek
Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek
En İyi Terapistim Ben
10 Adımda Vajinismus Tedavisi

Coming Out

Coming Out


Eşcinsellik terminolojisinde kullanılan “coming out” terimi; Türkçede “kendini bulma, “açılma”, “dışarı çıkma”, “kendini ifşa etmek” veya “eşcinsel olduğunu açıklamak” olarak kullanılır.

Cem KEÇE'ye Soru Sor

“Dolap”, eşcinsel kimliğin saklanmasının metaforudur. “Dolaptan çıkma” ise eşcinsel kimliğini açıklamak anlamına gelir. George ve Behrendt, coming out işlemini 3 aşamaya bölerler: (1) Birinin kendilerini eşcinsel olarak kabullenmesi. (2) Diğer cinsel azınlıklarla özdeşleşme ve onlarla birlikte sosyal destek sistemini inşa etmek. (3) Bir kimsenin cinsel yöneliminin başkaları için önemli olduğunu kabullenme.

DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR

Coming out, aileye, arkadaşlara, iş arkadaşlarına, o anda birlikte olduğu partnerlere ve bir kişinin kültürel durumuna göre değişkenlik gösterebilir ve ilişkileri sorgulayıp yeniden tanımlamanın çok boyutlu ve sürekli devam eden bir sürecidir. Bu süreçte sık sık ortaya çıkan davranışsal, duygusal ve düşünsel öğeler detaylandırılır. Duygusal olarak haz, korku, utangaçlık, suçluluk ve heyecan gibi duygular, eşcinsel cazibe farkındalığı tarafından temin edilebilir. Davranışsal olarak eşcinseller, ancak cazibelerini entelektüel olarak anlayabildikten sonra duygularıyla hareket etmeye eğilim gösterirler.


Etiketler


Yorumlar