Cem KEÇE - ANKARA
Cem KEÇE - İSTANBUL

Erken Boşalma Hipnoterapisi

Erken Boşalma Hipnoterapisi


Şikâyeti dinleyin. Kişiye, bu korkusunu fark ettiği andan hemen önce ne yaptığını sorun. Kim? Ne? Nerede? Ne zaman soruları vb. Hipnoz sürecini tartışın; hipnoza ilişkin korku ve yanlış inanışları ortadan kaldırın.

Cem KEÇE'ye Soru Sor

Hipnoza sokun. Bir cinsel ilişki anını ve penisin vajinaya girdiği anı hayal etmesini ve cinsel birleşme korkusunu yaşamasını sağlayın. Korkuyu hissetmesini sağlayın. Cinsel ilişki anını bulanıklaştırıp, şunu söyleyin “şimdi bu korkuyu ilk hissettiğin yere taşı”. (Hangi yaşta, nerede olduğunu, gece mi gündüz mü olduğunu ve ne olduğunu bulmaya çalışın.)

Görüntüyü bulanıklaştırıp tekrar ilk bilinçli olaya dönün, analiz edin ve algıyı değiştirin. Sonra ikinci bilinçli olaya geçin, analiz edin ve algıyı değiştirin, bunu tüm bilinçli olaylara uygulayın ve hepsinde kişinin algısını değiştirin. Sonra şunu söyleyin “ne kadar çok korkman gereken durumla karşılaşırsan o kadar sakin kalacaksın. Geçmişte yaşanmış olanın bugüne etkisi yok. O korkular artık geçmişte kalmış olaylardan başka bir şey değil, artık senin korkmanı sağlayacak bir yetenekleri yok.”

Tekrar korku yaratacak durumlar yaratın ve hastanın korku tepkisi göstermediğini fark etmesini sağlayın. “Sen artık cinsel birleşme öncesinde ve sırasında korku duymayacaksın. Şimdi senden en çok senin için korkunç olan durumu gözünde canlandırmanı ve korkmaya çalışmanı istiyorum. Ne kadar çok korkmaya çalışırsan o kadar çok sakin kalacaksın.” İleride anlatacağımız, gri oda tekniğini kullanın.

Eğer gerekli ise ikinci seans: Hastanın daha önceki korkusu ile ilgili olan durumları tekrar yaşamasını sağlayın, kalıcılık ve etkililik için. 


Etiketler


Yorumlar