Cem KEÇE - ANKARA
Cem KEÇE - İSTANBUL

Kefaret
Erkeğin Cinsel Yaşamı
Mutlu Yaşam Kılavuzu
Psikoterapistin El Kitabı
Aldatma ve Sadakatsizlik
Kadınca
Terapide Bir Gün
Aforizmalar
Erkekçe
Senden Nefret Ediyorum Ne Olur Beni Terk Etme
Boşalma, Orgazm ve Cinsel Doyum
Kadim Aşk Öğretileri
Mühürlü Beden
Yatak Efsaneleri
Sevemez Kimse Beni Benim Sevdiğim Kadar
10 Adımda Erken Boşalma Tedavisi
Çaresiz Değilsiniz Çare Sizsiniz
İktidarsızlık
Cinselliğin Dayanılmaz Ağırlığı
Vajinismus'un Üstesinden Gelmek
Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek
En İyi Terapistim Ben
10 Adımda Vajinismus Tedavisi

Orgazm Taklidi Yapmanın Dayanılmaz Ağırlığı

Orgazm Taklidi Yapmanın Dayanılmaz Ağırlığı


Orgazm olmak genellikle boşalmak olarak algılanır ama ikisi aynı şey değildir. Orgazm, çeşitli fiziksel ve psikolojik cinsel uyaranlar sonucu beynin harekete geçmesi ve bazı hormon mekanizmalarının etkisiyle, hem bedensel hem de ruhsal olarak algılanan, "geçici şuur bulanıklığı", "kontrol kaybı duygusu" ve istem dışı ritmik vajinal kasılmaların yanında tüm bedende güçlü kasılmaların yaşandığı "yoğun bir boşalma" olarak tanımlanabilir. Boşalma ise cinsel ilişkilerin sonlarına doğru yaşanan kasılmalarla kendini gösteren fiziksel ve bedensel rahatlama olarak tarif edilebilir. Yaklaşık olarak, boşalma 5 ile 10 saniye, orgazm ise 10 ile 15 saniye arası sürer.

Cem KEÇE'ye Soru Sor

KADINLAR NİÇİN ORGAZM TAKLİDİ YAPAR?

Bazı kadınlar, orgazm veya boşalma için geçen süre uzadıkça kendine olan güvenlerini kaybediyor. Dahası, filmlerde gördükleri seks sahnelerini olması gereken bir standart olarak değerlendiriyor. Bu nedenle kadınlar genellikle cinsel ilişkide mutlaka orgazm olmak gerektiği ve yatakta çıkarttığı seslerin erkeğin yaşadığı fiziksel deneyimin yoğunluğunu arttırdığına dair inancıyla ve stres, anksiyete, depresyon, kendi vücudunu beğenmeme, başaramama kaygısı, olumsuz bir sonuçla karşılaşmaktan duyulan endişe, partnerine karşı savunmasız görünmek istememe, cinsel ilişkinin sonunda partner üzerinde pozitif bir izlenim bırakma isteği, yataktaki beceriler konusunda özgüven eksikliği yaşanması, kendini tahrik edip havaya sokma isteği, uyku bozukluğu, erkeğin erken boşalması, orgazmın gerçekleşmemesi ya da orgazma ulaşma süresinin çok uzun olması, cinsel ilişkinin bir an önce sona ermesi isteği gibi nedenlerle orgazm taklidi yapar. Bunun temelinde de erkeğin egosunu tatmin etme arzusu, sorun çıkarmama kararı ve terk edilme kaygısı yatar. Ayrıca çeşitli nedenlerle orgazm olamayan kadın, partnerini memnun etmek için orgazm taklidi yapmak zorunda da hisseder. Çünkü cinselliği bir iktidar meselesi olarak abartan ama cinsellik hakkında konuşmayan, daha gelenekçi, katı, tutucu, cinsel tabuları olan erkeği tatmin etmek zordur ve “Orgazm olamıyorum” demek çoğu zaman kaybetme korkusuna davetiye çıkartmak anlamına gelir.

KADININ ORGAZM OLAMAMASININ NEDENLERİ NELERDİR?

Kadının orgazm olamamasının pek çok nedeni olabilir. Bu nedenlerden en sık görülenleri şöyle sıralanabilir: Ön hazırlık ve uyarılma olmadan doğrudan cinsel birleşme, partnerinin erken boşalma ya da sertleşme sorunu, erkeği mutlu etme çabası içinde kendi hazzına odaklanamaması, cinselliği görev olarak görmesi nedeniyle zevk almaması, zevk almadığı bir cinsel ilişkiyi bir an önce bitirmek istemesi, cinsel ilişkinin yaşandığı ortamın rahat ve güvenli olmaması, daha önce problemli ya da travmatik cinsel deneyim yaşamış olması, cinsel kimlik çatışmaları, sosyo-kültürel yasaklamalar ve dinsel inançlar, hamile kalma endişesi, partneri tarafından aldatılmış olmak ya da vajinanın geniş olması, vajinal akıntılar, menopozda östrojen azlığı, alkolizm, depresyon vb. psikolojik rahatsızlıklar, nörolojik bozukluklar ve bununla ilgili ilaç kullanımı…

KADINLARIN YAKLAŞIK YÜZDE 40'I ORGAZM TAKLİDİ YAPIYOR...

İngiltere’deki Leeds Üniversitesi ve Central Lancashire Üniversitesi’nde yapılan çalışmalarda, yüzde 80 gibi büyük bir oranda kadın, orgazm olmayacağını bilmesine rağmen seks sırasında inleme gibi sesler çıkardığını itiraf etmiş. Ancak Türkiye’de bu konuda yapılmış kesin bir araştırma ya da istatistik henüz yok. Ancak durumla ilgili tabloyu aşağı yukarı ortaya koyan anketler bulunuyor. Bu anketlere göre, toplumumuzda kadınların yaklaşık yüzde 40'nın orgazm taklidi yaptığını söyleyebiliyoruz. Ayrıca klinik veriler de boşalma ve orgazm sorunlarının kadınlarda en sık görülen cinsel işlev bozukluklarının başında geldiği gösteriyor.

ORGAZM TAKLİDİNİN ZARARLARI...

Mutlu bir birliktelik için önemli unsurlardan biri her iki tarafı da mutlu kılan ve her yönden tatmin eden bir cinsel ilişkidir. Mutluluk veren bir cinsellik eşleri daha huzurlu, daha mutlu ve çevrelerine karşı daha sevecen yaparken, birbirlerine daha çok bağlar, yakınlaştırır ve bütünleştirir. Cinsellikte kadının orgazm olmaması ve orgazm taklidi yapmasının süreklilik göstermesi, hem kendisi hem partneri hem de ilişkileri açısından sorunlar doğurur. Kadın kendini cinsel açıdan yetersiz hissetmeye, cinsel özgüvenini kaybetmeye başlar ve zamanla cinsel soğukluk, depresyon, öfke, hırçınlık, mutsuzluk gibi psikolojik sorunlara yol açabilir. Kadının orgazm taklidi yaptığını fark eden partneri, artık her defasında orgazm taklidi yapıp yapmadığını düşünmeye başlar. Bu durum da erkeklerde başaramama korkusu adını verdiğimiz performans anksiyetesine neden olabilir. Cinsellikte yaşanan sorunlar ilişkinin duygusal boyutunu olumsuz etkileyerek mutsuzluğa neden olur.

ORGAZM OLABİLMEK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?

Orgazm olabilmek için kadınlar öncelikle cinsellikten zevk almayı istemeli, buna kendilerini layık bulmalı ve zevk almaya odaklanmalılar. Cinselliği bir tabu olarak görmeden her yönüyle öğrenmeliler. Cinsellik öğrenilebilen bir davranıştır. Cinsellikten zevk alabilmek için önce kendi bedenlerini tanımalı, nelerden zevk aldıklarını keşfetmeliler. Bunun için en iyi yol mastürbasyondur. Cinselliklerini keşfettikten sonra da, cinsel ilişkide kendi istekleri ve zevkleri doğrultusunda partnerlerine yol göstermeliler.  Ayrıca cinsel fanteziler kurabilirler veya yardımcı erotik materyaller kullanabilirler. Ancak tüm bunlara rağmen orgazm sorunları yaşamaları durumunda bir cinsel terapiste başvurmaktan çekinmemeliler.

ORGAZM OLAMAMA HAYAT KALİTESİNİ DÜŞÜRÜYOR...

Cinsel mutluluk hayat kalitesini belirleyen önemli faktörlerden biridir. Orgazm olamayan kadınlar cinsel mutluluğu yaşayamaz. Bu durum, ciddi bir stres kaynağı olur, özgüvenlerini ve ruh hallerini olumsuz etkileyerek başta depresyon olmak üzere çeşitli psikolojik sorunlara yol açar ve hayat kalitesini düşürür. Cinsel mutluluk yatak odasıyla sınırlı değildir. Çünkü sadece yaşandığı sırada geçerli olmaz, tüm hayatı etkisi altına alarak hayat kalitesini artırır. Cinsel mutluluk fiziksel açıdan da pek çok yarar sağlar. Cinsel ilişki ve orgazm sırasında salgılananendorfin, seratonin ve dopamin hormonları stres ve gerginliği gidererek rahatlamayı sağlar, ayrıca bağışıklığı güçlendirme, yaşlanma belirtilerini geciktirme, adet öncesi sendromu hafifletme, adet döngüsünü düzenleme gibi etkileri vardır.

LADY IS FIRST...

Orgazmın partnerler arasındaki senkronizasyonu konusunda bir standart ya da gereklilikten söz edemeyiz. Orgazm partnerlerde aynı anda olabileceği gibi farklı zamanlarda da olabilir. Aynı anda orgazma ulaşmak çok keyifli ama bir o kadar da zordur. Bir partnerin daha önce orgazm olması, diğerinin orgazma ulaşmasını engellemez. Bu nedenle "lady is first" yani önce kadınlar diyoruz...


Etiketler

orgazm orgazmın püf noktaları orgazmı orgazmo orgazmı kolaylaştıran pozisyonlar izle orgazmı uzatmak orgazm nedir orgazm olamıyorum orgazm oluyor orgazm ses orgazm olanlar orgazm olamama orgazm olamamak orgazm olan orgazm sevişme orgazm olma pozisyonları orgazm anlamı orgazm artırıcı orgazm ağrı kesici orgazm anında şarkı söylemek orgazm artırıcı krem orgazm apk orgazm ağlama orgazm adet sancısı orgazm anında kadın orgazm abdesti bozar mı orgazmo a cup orgazm bozukluğu orgazm bayan orgazm bağımlılığı orgazm bozukluğu tedavisi orgazm bisikleti orgazm bebeğe zarar verirmi orgazm blog orgazm belirtileri orgazm bozukluğu nedir orgazm çeşitleri orgazm canlı orgazm canlı yayın orgazm chat orgazm co to jest orgazm chto eto orgazm cewki moczowej orgazm co to znaczy ceshte orgazma c esht orgazma k1 orgazmo c-gwiz librex chronic pops mayan dream orgazm çığlığı orgazm çok kısa sürüyor orgazm çığlığı youtube orgazm çiş hissi orgazm çalışma atölyesi orgazm çubuğu orgazm çeviri ç eshte orgazma orgazm dinle orgazm da titreme orgazm dersi orgazm damlası orgazm da kaç kalori harcanır orgazm deneyi orgazm deneyimleri orgazm dopamin orgazm dorukları orgazm doser orgazm erkek orgazm etme orgazm eden orgazm evreleri orgazm etme yöntemleri orgazm esnasında idrar orgazm eden böcek orgazm etkileri orgazm eden fotolar orgazm etme oyunları e.orgazmic kakvo e orgazma kakvo e orgazma pri jenite orgazma e femres orgazma e femrave orgazma e mashkullit orgazma e shpejt te meshkujt orgazma e nje femre orgazma e shpejt orgazma e meshkujve orgazm faydaları orgazm fotoğrafları orgazm fizyolojisi orgazm facebook orgazm faydaları ve zararları orgazm forum orgazm fotoğraf orgazm foto galeri orgazm geçiren kadın orgazm garantili 8 pozisyon orgazm gorseller orgazm görüntüsü orgazm game orgazm günü orgazm gunahmi orgazm günah mı orgazm geciktirici orgazm görüntü g orgazmı g noktası orgazmı g noktası orgazmı video g noktası orgazmı izle g noktası orgazmı nedir g noktası orgazmını orgazmo g fresh orgazmo g fresh quotes orgazm hastalığı orgazm hissi orgazm hali orgazm hipnoz orgazm hareketleri orgazm hapı orgazm halkası nasıl kullanılır orgazm hastalığı nedir orgazm halleri orgazm hastalığı olan kadın orgazm ın faydaları orgazm ı doser orgazm.ın orgazm ıcın pozısyonlar orgazm ıslanma orgazm ıngılızce ıdoser orgazm ılk orgazm ılımlı orgazm orgazm olmak ıstıyorum orgazm için en iyi yöntem orgazm ilacı orgazm için orgazm ile hamile kalınır mı orgazm ile ilgili görseller orgazm itirafları orgazm inci sözlük orgazm içki orgazm ilaçları orgazm için uygun pozisyonlar orgazmo i don wanna sound queer orgazm jeli orgazm jelleri orgazm jeli kullanan var mı orgazm jel orgazm jeli kullananlar orgazm jeli ne işe yarar orgazm java game orgazm jakie to uczucie orgazm jak osiągnąć orgazm jak wygląda orgazm kadınlar orgazm kremi orgazm kadın sesi orgazm kitap orgazm kadınlarda nasıl olur orgazm kilo verdirir mi orgazm kitap okurken orgazm kalori orgazm kontrolü orgazm kokteyl cesta k orgazmu polohy k orgazmu 10 krokov k orgazmu 10 kroku k orgazmu ako dospieť k orgazmu k ez un orgazmo ako k orgazmu ako dojst k orgazmu navod k orgazmu orgazm lechtaczkowy orgazm lechtaczkowy jak orgazm müzikleri orgazm müziği indir orgazm mp3 indir orgazm mynet orgazm mix orgazm meditasyonu orgazm müziği nedir orgazm mesajları orgazm masaj teknikleri orgazm nasıl olunur video orgazm noktaları orgazm nedir youtube orgazm nedi orgazm nedir uzman tv orgazm nasıl okunur orgazm nasıl bir his orgazm nasıl birşey orgazm neden olunur kadinlarin en orgazmı orgazm olmak nedir orgazm olurken orgazm olan erkek o orgazmie orgazmo o que é wszystko o orgazmie kawały o orgazmie ciekawostki o orgazmie sen o orgazmie kawał o orgazmie dowcipy o orgazmie vse o orgazmu fakty o orgazmie orgazm örümceği orgazm örnekleri orgazm öyküleri orgazm öldürür mü orgazm önerileri orgazm öğrenme orgazm öncesi orgazm ölüm orgazm ölçer orgazm öğrenilebilir mi orgazm pozisyonları orgazm photo orgazm püf noktaları orgazm patlaması yaşayan kadın orgazm pozisyonlar orgazm patlaması youtube orgazm photos orgazm pozisyon orgazm pozisyonları resimli orgazm pozisyon resimli orgazm resmi orgazm rekoru orgazm rehberi orgazm remix orgazm resimli anlatım orgazm regli geciktirir mi orgazm rengi orgazm ringtone orgazm rehberi pdf orgazm rekoru video orgazm sigarası orgazm süresi orgazm sesi indir orgazm sonrası orgazm sırasında titreme orgazm sonrası uyku orgazm sözlük orgazm sırasında baş ağrısı problem s orgazmom problémy s orgazmom u žien problem s orgazmom u zien problém s orgazmem problem s orgazmom u zeny problémy s orgazmom problem s orgazmom u muzov problema sa orgazmom problemi s orgazmom zene orgazm şarkısı orgazm şarkı orgazm şarkıları orgazm şakası orgazm şiddeti orgazm şekilleri orgazm şiddetini artırmak orgazm şakaları orgazm şekli orgazm şampiyonu orgazm taklidi nasıl yapılır orgazm taklidi yapan kadın orgazm taklidi nedir orgazm teknikleri orgazm twitter orgazm tedavisi orgazm tv orgazm tuyolari orgazm taklidi ne demek orgazm tepkileri orgazmo t rex orgazmo t rex scene orgazmo t shirt orgazmo t rex quotes orgazmo t rex voice orgazmo t rex ringtone captain orgazmo t rex capitaine orgazmo t rex orgazm uzmantv orgazm uzatma orgazm uludağ sözlük orgazm u zwierząt orgazm u zhenshin orgazm u mężczyzny orgazm u faceta orgazm u dziewczyny objawy orgazm uczucie orgazm u dzieci orgazm vimeo orgazm ve hamilelik orgazm voices orgazm voice orgazm vajina orgazm videolu orgazm vine orgazm videolu anlatım orgazm video youtube orgazm ve kadın orgazm youtube orgazm yarışması orgazm yapan kadınlar orgazm yaşayan kadın orgazm yapan kadın orgazm yaşatan örümcek orgazm yaşayan kadınlar orgazm yapan orgazm yapan müzik orgazm yaşlandırır mı orgazmo y embarazo orgazmo y chodaboy orgazm zararları orgazm zevki orgazm zararlı mıdır orgazm zayıflatırmı orgazm zevkli mi orgazm zararlımı orgazm zararları nelerdir orgazm zamani orgazm zevk alamama orgazm zapytaj orgazmo 1 channel orgazmatracks 1 orgazmo 1 link orgazm 2 youtube

Yorumlar