Cem KEÇE - ANKARA
Cem KEÇE - İSTANBUL

Kefaret
Erkeğin Cinsel Yaşamı
Mutlu Yaşam Kılavuzu
Psikoterapistin El Kitabı
Aldatma ve Sadakatsizlik
Kadınca
Terapide Bir Gün
Aforizmalar
Erkekçe
Senden Nefret Ediyorum Ne Olur Beni Terk Etme
Boşalma, Orgazm ve Cinsel Doyum
Kadim Aşk Öğretileri
Mühürlü Beden
Yatak Efsaneleri
Sevemez Kimse Beni Benim Sevdiğim Kadar
10 Adımda Erken Boşalma Tedavisi
Çaresiz Değilsiniz Çare Sizsiniz
İktidarsızlık
Cinselliğin Dayanılmaz Ağırlığı
Vajinismus'un Üstesinden Gelmek
Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek
En İyi Terapistim Ben
10 Adımda Vajinismus Tedavisi

Olumlu Düşüncenin Gücü

Olumlu Düşüncenin Gücü


"Kardeşim sen düşünceden ibaretsin, geriye kalan et ve kemiksin, gül düşünürsün gülistan olursun, diken düşünürsün dikenlik olursun" diyen Mevlâna, olumlu düşünmenin gücüne önem veren büyük bilgelerin başında gelir. Çünkü bütün yaşamımızı düşüncelerimiz yönlendirir, güzel düşünürsek güzel bir hayatımız olur, kötü düşünürsek dertli bir dünyamız olur. Ve dertli dünyamızda her dert bir paranın iki yüzü gibi kendi dermanıyla bir aradadır.

Cem KEÇE'ye Soru Sor

BİRİKTİRME ALIŞKANLIĞI...

Hayatımızda derdi yaratan yaşadıklarımız değil, yaşadıklarımız hakkındaki kötü düşüncelerimiz ve yaşadıklarımızın yarattığı zihinsel ve duygusal yükleri serbest bırakmak yerine, bilinçdışımızda 'biriktirme alışkanlığımız'dır. Kötü düşüncelerimizi biriktirip bırakamadığımız ve onlara bozuk bir plak gibi takılıp kaldığımız sürece, hep aynı döngüde kalıp hep aynı kötü sonuçları üretmeye devam ederiz. Gerçekte şimdi yarattığınız dert daima, şimdi olanı kabullenmekte zorlanmamızdan, şimdi olana bilinçsiz bir biçimde direnmemizden kaynaklanır. Buna da çaresizlikle 'yazgı' deriz. Düşüncelerimizi değiştirirsek yazgımızı da değiştirebiliriz. Dermanımız ise çocukluğumuzda öğrendiğimiz doğal bir yeteneğimiz olan 'serbest bırakma' seçeneğimizdir; takılmadan kötü düşüncelerin akıp gitmesine müsade etmektir, yıllardır biriktirdiğimiz kötü düşünce ve duyguları geride bırakmayı keşfetmektir. Yani şimdi ve burada güzel düşüncelerimize odaklanıp, kalıpları yıkarak düşünerek, sürekli bir döngü gibi tekrar eden yazgımızı durdurmak, geçmişimizi geride bırakmak, şimdinin gücüyle şifalanmak, yaşamımızın her anının bir mucize olduğunu fark etmek ve anı hissederek keyifle yaşamak mümkündür. 

GÜLÜMSE VE GEÇİP GİTMESİNE MÜSADE ET...

Kötü düşünce akışımızda bir an bir boşluk yarattığımızda şimdi ve burada bilincimizin ışığı güçlenir ve kafamızdaki kötü düşüncelere bir çocuğun maskaralıklarına gülümsediğimiz gibi gülümseryebiliriz ve uzaklaşan bir gemi gibi, havada uçan bir yaprak gibi geçip gitmelerine müsade edebiliriz. Bu artık bilincimizin kötü düşünceleri o kadar ciddiye almadığı ve kötü içeriği olmaları gereken yerde yani geçmişte bıraktığı anlamına gelir...


Etiketler


Yorumlar