Cem KEÇE - ANKARA
Cem KEÇE - İSTANBUL

Kefaret
Erkeğin Cinsel Yaşamı
Mutlu Yaşam Kılavuzu
Psikoterapistin El Kitabı
Aldatma ve Sadakatsizlik
Kadınca
Terapide Bir Gün
Aforizmalar
Erkekçe
Senden Nefret Ediyorum Ne Olur Beni Terk Etme
Boşalma, Orgazm ve Cinsel Doyum
Kadim Aşk Öğretileri
Mühürlü Beden
Yatak Efsaneleri
Sevemez Kimse Beni Benim Sevdiğim Kadar
10 Adımda Erken Boşalma Tedavisi
Çaresiz Değilsiniz Çare Sizsiniz
İktidarsızlık
Cinselliğin Dayanılmaz Ağırlığı
Vajinismus'un Üstesinden Gelmek
Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek
En İyi Terapistim Ben
10 Adımda Vajinismus Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisine Duygusal Hazırlık

Erken Boşalma Tedavisine Duygusal Hazırlık


Erkeğin cinsel bir kusuru, hastalığı veya yetersizliğinden kaynaklanmayan "erken boşalma", çiftin birlikte çözmesi gereken “cinsel uyumsuzluk” sorunudur. Sağlıklı ve mutlu bir cinsel ilişkide en önemli şeylerden biri cinsel uyumdur. Çiftin cinsel uyumu sağlanarak erken boşalma sorunun tedavisi oldukça kolay yapılabilmektedir. Bunun için çiftin tedaviye duygusal olarak hazır olması gerekir. Erken boşalma sorununuz yüzünden kendinizi gergin, sıkıntılı, suçlu, günahkâr, utanç ve cinsel aşağılık duygusu içinde hissediyor olabilirsiniz ama bu sorundan kurtulmak için ilk yapmanız gereken bu duyguların esiri olmamaktır. "Cinsel terapi" veya cinsel eğitim kitapları okuyarak ve cinsel eğitim videoları izleyerek kazanacağınız "cinsel kişisel gelişim" ile cinsel işlevlerinizi nasıl değiştireceğinizi ve geliştireceğinizi öğrenebilir ve cinsel yaşamınızı yeniden yapılandırarak, kendinizi ve partnerinizi mutlu edebilir, ilişkinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Cem KEÇE'ye Soru Sor

DÜŞÜNCELER ERKEN BOŞALMAYA YOL AÇABİLİR...

Düşünme şekliniz ve ne yaptığınız, nasıl hissettiğinizi etkiler, yani duygularınızı ortaya çıkartır. İnsanı diğer canlılardan ayıran ve farklı kılan "düşünce"dir. İnsanın yaşamında her şey düşünceyle başlar ve düşünce sonsuzdur. Düşünce tıpkı "doğurgan bir ana" gibidir,"duyguları doğurur""Yine erken boşalacağım!", "Yine rezil olacağım!", "Bu seferde başaramayacağım, kendimi kontrol edemeyeceğim!", "Eşimi tatmin etmeliyim, edemezsem rezil olurum!" gibi düşüncelerden "utanç, suçluluk, günahkarlık ve cinsel aşağılık duygusu" gibi çok sayıda duygu doğabilir. Doğan duygular gelişerek önce duyumlara (kasıklarda kasılma, kalpte çarpıntı, nefeste hızlanma, bedende boşalma korkusunun hissedilmesi gibi bedensel tepkilere), sonra da bir sonuç olarak davranışlara (erken boşalma, seksten uzak durma) dönüşür. "Davranışlar" ise insanın eylemleri, söylemleri ve seçimlerinden oluşur. Düşünce tıpkı bir tohuma benzer, ne ekilirse o biçilir, yani bir gül tohumundan çalı büyümeyeceği ya da tam tersine bir çalı tohumundan gül açmayacağı gibi, olumsuz düşüncelerden olumlu duygular ve davranışlar doğmaz; olumlu düşünceler de mutlaka olumlu duygular ve davranışlar ortaya çıkarır. Hangi düşünce tohumunu ekeceğiniz sizin elinizdedir. Düşüncelerini yönetebilen insan, duygularını ve davranışlarını değiştirebilme ve boşalmasını denetleyebilme gücüne sahip olur.

ERKEN BOŞALMA HAKKINDAKİ DUYGULARINIZI DÜRÜSTÇE KABUL EDİN...

Kendinizi "cinsel terapi" sürecine veya "cinsel kişisel gelişim" için atılacak adımlara hazırlamak için, yaşayabileceğiniz cesaretsizlik, incinme, hayal kırıklığı, kızgınlık, kafa karışıklığı, depresyon, endişe, üzüntü, utanç, suçluluk, günahkarlık ve cinsel aşağılık duygusu gibi birçok yıkıcı duygunuz olabileceğini kabul edin. Bu duygular size şu anki durumunuzun sizi tatmin etmediğini ve mutsuzluğunuzu hatırlatacaktır. Ancak bu olumsuz duyguları kabul ederek, sahiplenerek kendinizi değişime cinsel kişisel gelişime hazırlayabilirsiniz. Duygularınızı dürüstçe kabul etmek gelişim, değişim ve içimizdeki güzellikleri keşfetmek için gereklidir. Duyguları dürüstçe kabul etmek ve sahiplenmek onlara göre hareket etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Hissettiğiniz duygulara bilincinizle odaklandığınızda, duyguları bir çocuk gibi sahiplendiğinizde, onları iyi veya kötü olarak görmek yerine deneyimlemeyi seçebilirsiniz. Buna "duygu odaklı cinsel terapi" veya "duygu odaklı cinsel kişisel gelişim" adı verilir. Cinsel ilişkilerin şifresi olan duygular çocuklar gibidir, her çocuk gibi sahiplenilmeyi, anlaşılmayı, varlıklarının kabul edilmesini beklerler. İnsanın gelişimi ve iyi olmasını sağlayan kalıcı ya da sürekli değişim için duygusal deneyimlerin gerekli olduğunu savunan duygu odaklı cinsel terapide ve duygu odaklı cinsel kişisel gelişimde farkındalık önemlidir. Bunun için duyguların kabullenilmesi, ifade edilmesi, düzenlenmesi, derinlemesine düşünülmesi ve dönüştürülmesi gerekir. Böylece kişinin duygusal süreçlerinin farkına varmasına yardım edilerek duygularını irdelemesi, anlamlandırması, yönetmesi ve haz gibi, şehvet gibi cinsel duyguların önünü açacak şekilde dönüştürmesi sağlanır. Bu dönüştürme sürecinde fiziksel duyumlarınıza odaklanarak, erken boşalma konusunda endişelenmekten ve seks hakkındaki kötü hislerinizden vazgeçersiniz.

CİNSEL KİŞİSEL GELİŞİM...

Erken boşalma gibi kötü alışkanlıklarınız, sekse dair yanlış kalıplarınız, cinselliği sınırlayıcı olumsuz düşünceleriniz, tembellik ve korku, cinsel kişisel gelişimin önündeki engeller arasındadır. Bu engeller aşılmadan kişinin kişisel cinsel gelişim konusunda ya da kişisel olgunlaşma konusunda kendini geliştirmesi, boşalmayı kontrol etmeyi sağlayan aşk oyunlarını oynaması ve güzel sevişme sanatını öğrenmesi mümkün değildir. Çünkü insanın yaşamını düşünceler ve alışkanlıklar belirler. Düşünceler kurulacak güzel hayallerle ve keyifli cinsel eylemlerle birlikte hayata geçirilir. Cinsel yaşamdaki değişim ve dönüşüm cinsel hayatın her alanında her an gerçekleşebilir. Bu değişim ve dönüşüme ayak uydurmak için insanın esnek bir düşünce tarzına sahip olması, kendisini, partnerini ve cinsel yaşamın evrensel kurallarını koşulsuzca ve olduğu gibi kabul etmesi gerekir. Katı kuralları ve kalıpları bırakmak gerekir. Örneğin, cinsel davranışını değiştirmek isteyen biri için bunu yapmanın en iyi yolu; şu an içinde bulunduğu durumun olumsuzluklarını ciddi olarak düşünüp ortaya çıkarmak ve bu durumun kendisini ne kadar mutsuz ettiğini fark etmekten geçer. Erken boşalmak bir alışkanlık olarak size tanıdık gelir ve bu nedenle de güvenlidir. Boşalma denetimini öğrenmek yeni bir davranıştır ve muhafazakar iç dünyanıza tehlikeli gelir. Bu nedenle bilinçli olarak erken boşalmanın üstesinden gelmek isteseniz bile bulunduğunuz yerden kıpırdamak istemeyebilirsiniz. Çünkü değişimin size daha çok acı vereceğinden korkarsınız. Yeniliklerin ve boşalma denetimini öğrenme girişimlerinin önündeki en büyük engel daha fazla acı çekme korkusudur. Oysa içinde bulunduğunuz durumun, yani erken boşalmanın size zaten acı verdiğinin ve bu acıya karşı koymak için herhangi bir çaba sarf etmezseniz acının hiç bitmeyeceğinin farkına varmanız gerekir.

DUYGULARINIZI DAVRANIŞLARINIZDAN AYIRIN...

Duyguların farkında olmak, yani onları hissetmek ile duyguları ifade etmek, yani davranışlar arasında ayırım yapmak gerekir. İçsel olarak olumsuz duygularınızı sakinleştirirken yeni cinsel davranışlar yoluyla olumlu duygular geliştirebileceğinizi unutmayın. Kendinizi duygusal olarak motive ederken aklınızda bulunması gereken bazı önemli notlar şunlardır: (1) Duygularınız önemlidir. Cinsel duygularınız ilişkinizi birlikte tutan bir yapıştırıcı gibidir. (2) Eski olumsuz düşüncelerin hayatınızı yönetmesine izin vermeyin. Bu düşüncelerin sonucunda ortaya çıkan duygularınızı kabul edin, ancak yeni öğrenme ve davranışlarınızı engellemesine izin vermeyin. (3) Erken boşalma hakkında endişelenmeyi engellemek için fiziksel duyumlarınıza odaklanın. (4) Partnerinizle birlikte cinsel aşk oyunları oynarken yıkıcı kızgınlık, hayal kırıklığı ya da öfke gibi duygularınızı ifade etmeyin. Bu duyguları sakinleştirmeye çalışın, kendinize gelişmek ve güzel sevişme sanatını öğrenmek için bir şans verin.


Etiketler

erken boşalma erken boşalıyorum erken boşalıyorum tedavisi erken bosalma nasil engellenir erken boşalıyorum tedavisi nedir erken boşalmanın tedavısı erken boşalıyorum neden erken boşalan erkek erken boşalıyorum ne yapabilirim erken boşalmanın nedenleri erken boşalıyorum ne yapabilirim forum erken boşalan erkekler ne yapmalı erken boşalıyorum ne yapmalıyım uzmantv erken boşalmanın sebepleri erken boşalan erkekler tedavi gec bosalma erken bosalma nedır erken boşanma nedir erken boşalmaya çözüm erken boşalmanın çözümü erken boşalmayı önleme neden erken boşalıyorum erken boşalmayı önlemek erkeklerde erken bosalma erken boşalmamak için erken boşalıyorum bitkisel çözüm çok erken boşalıyorum erken bosalma sebeplerı erkeklerde erken boşanma nedenleri erken bosalma ilaclari erken boşalmanın çaresi erken bosalma neden olur erken boşalıyorum hangi doktora gitmeliyim erkenbosalma erken boşalmanın tedavileri erken boşalıyorum ne yapabilirim uzmantv erken bosalma ilaci erken boşanma nedenleri erkeklerde erken boşanma erken boşalıyorum tedavi kadinlarda erken bosalma erken boşalmaya çare erken boşalan erkekler tedavi video erkekte erken bosalma erken boşalmanın sebebi erken boşalmayı engellemek erken boşal erken boşalan erkekler bitkisel tedavi erken bosalmanin nedeni erken bosalma cozum erken bosalmaya son erken bosalma ilac erken boşalmanın tedavisi nedir erken boşalmanın çareleri erken boşalmanın bitkisel tedavisi erken boşalıyorum nedenleri erken boşalmanın erken bosalmanin sebebleri erken boşalmayı önlemek için erken boşalıyorum uzman tv erken boşalmayı erken bosalma forum çok çabuk boşalıyorum erken boşalıyorum çözüm erken boşalan erken boşalıyorum ilaç tedavisi erken bosalmaya bitkisel cozum erken boşalmanın önlenmesi erken boşalmayı önleme yöntemleri erken boşlama erken boşalmaya bitkisel tedavi erken boşalmaya doğal çözüm masturbasyon erken bosalma erken boşalmanın tedavi yöntemleri erken bosalma nasil giderilir erken boşanma tedavisi erken boşalıyorum ne yapmalıyım erkek erken boşalmayı nasıl önlenir erken bosalma eksi gec bosalma problemi erkeğin erken boşalması erken bosanma erkeklerde erken boşalmanın sebebi geç boşalmanın nedenleri erken boşalmayı önleyen erken boşalmanın tedavi yolları erken boşalan erkeklerin tedavisi erken bosalma bitkisel tedavi erken bosalma nasil olur erken bosalma egzersiz erken bosalma ve sertlesme sorunu erkeklerde erken boşalmanın nedenleri erken bosalma hapi erken boşalmanın tedavisi varmı erken bosalmayi engelleme erken bosalma bitkisel erken bosalmaya kesin cozum erken boşalmayı geciktirme erkeklerde erken boşalmanın tedavisi kadinda erken bosalma erkekler ne kadar boşalır erken boşalmanın çaresi nedir erken bosalma onlemleri erken boşalmanın sebebi nedir erken boşanma tedavi erkenboşalmanın nedenleri kadının erken boşalması çok erken boşalıyorum neden geç boşalmanın sebepleri erken bosalma teknikleri erken boşalmaya bitkisel çözümler kadınlar nasıl daha erken boşalır erken boşalmanın nedenleri ve tedavisi erken boalma erken bosalmayi onleyen ilaclar uzmantv erken boşanma cabuk bosalmanin nedenleri erken boşalmanın çözümü nedir cabuk bosaliyorum erken boşalmayı önleyici bitkiler erken boşalmanın nedenleri nelerdir kadınlar erken nasıl boşalır erken bosalma bitkisel cozum erken bosalma hap erken boşalmanın bitkisel çözümü erken bosalma uzman tv bir erkek ne kadar boşalır ahmet maranki erken bosalma erken bosalmanin cozumleri erken bosalma video erken bosalmayi nasil onleriz erken bosalma icin ilac sertlesme ve erken bosalma erken bosalma ilac tedavisi erken bosalmayi onleyen ilac cok bosalma erken bosaliyorum ne yapmaliyim erken boşalıyorum ne yapmalıyım tedavisi erken bosalma onleme erken bosalmayi onleyen bitkiler

Yorumlar